منبع : دارینوس

-

-

هشتادمین مراسم اسكار صبح دوشنبه با اعلام نتایج نهایی این دوره از رقابت‌ها اعلام شد و برندگان این جوایز در برابر اعلام نام خود واكنش‌های متفاوتی از خود نشان دادند كه سوژه رسانه‌ها بود.
● برادران كوئن» برنده جایزه اسكار در سه بخش بهترین كارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی:
زمانیكه نام این دو برادر برای فیلم «جایی برای برای پیرمردها وجود ندارد»، به عنوان برندگان سه بخش اصلی از جوایز اسكار اعلام شد.......................

-

برای مطالعه کامل متن به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

-

-

هشتادمین مراسم اسكار صبح دوشنبه با اعلام نتایج نهایی این دوره از رقابت‌ها اعلام شد و برندگان این جوایز در برابر اعلام نام خود واكنش‌های متفاوتی از خود نشان دادند كه سوژه رسانه‌ها بود.
● برادران كوئن» برنده جایزه اسكار در سه بخش بهترین كارگردانی، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه اقتباسی:
زمانیكه نام این دو برادر برای فیلم «جایی برای برای پیرمردها وجود ندارد»، به عنوان برندگان سه بخش اصلی از جوایز اسكار اعلام شد، «جوئل» با خونسردی تمام بروی سن آماده و كاملا مسلط بر احساسات خود گفت: ما همیشه به فیلم‌هایمان یك جور نگاه می‌كنیم، حقیقتا در كار ما هیچ تقسیم كاری وجود ندارد، ما تمامی مراحل كار از ابتدا تا به آخر را همكاری یكدیگر انجام می‌دهیم.
ولی «ایتان» در حالیكه كاملا گیج و مبهوت شده‌ بود و نفس می‌زد، در ادامه سخنان برادرش تنها توانست از هیجان فراوان خود را كسب این جوایز جمله‌ای كوتاه به زبان بیاورد.
«اسكات رودین» یكی از تهیه‌كنندگان فیلم نیز در ادامه سخنان این دو برادر افزود: من حقیقتا گیج شده‌ام، هیچ چیز مثل برنده شدن در این رقابت‌ها نیست، به خصوص اینكه در كنار این دو نفر باشی.
وی افزود: به نظر من این بهترین فیلمی است كه ما تاكنون در آن با هم همكاری داشته‌ایم، من از همان لحظه اول هم عاشق این فیلم بودم و من معتقدم كه اینها همه به خاطر جوئل و ایتان است.
● «دنیل دی لوئیس» برنده جایزه اسكار در بخش بهترین بازیگر مرد نقش اول:
«دنیل دی لوئیس» كه نام او برای بازی در فیلم «آنجا خونی به پا خواهد شد» بعنوان برنده جایزه اسكار بهترین بازیگر نقش اول مرد اعلام شد، با هیجان فراوان پس از بوسیدن «جورج كلونی» از سن بالا رفت و گفت: من برای ۲۵ سال آینده شارژ شدم.
او گفت: آخر در این لحظه هیجان انگیز جورج در كنار من بود.
‌● خاویر باردم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مكمل مرد برای فیلم «جایی برای برای پیرمردها وجود ندارد»
«باردم» پس از حضور برروی سن ضمن ستودن دیگر رقبای خود گفت: این رقابت‌ها در واقع یك لاتاری است و اینكه من این جایزه را برده‌ام به این معنا نیست كه من از بقیه بهترم.
وی در ادامه از حمایت‌های بی‌دریغ مادرش نیز قدردانی كرد.
● «دیابلو كدی» برنده جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی برای فیلم «جونو»
«كدی» كه همچنان تحت تاثیر اعتصاب سه ماهه فیلمنامه نویسان آمریكایی بود پس از دریافت جایزه خود گفت: باید بگویم كه مطمئن نبودم در این مراسم شركت كنم، من در دنیای پر از نگرانی و ناراحتی خود سیر می‌كردم و از درد معده به خود می‌پیچیدم.
● «داریو ماریانلی» برنده جایزه اسكار بهترین موسیقی غیراقتباسی برای فیلم «كفاره»
این آهنگساز ایتالیایی هیجانزده از اینكه نامش جزو برندگان این دوره از رقابت‌های اسكار اعلام شده بود، گفت: من بی‌نهایت به اینكه یك ایتالیایی هستم افتخار می‌كنم.
وی سپس با عرض تبریك به «دانته فررتی» و «فرانچسكا شیاوو»، طراحان صحنه فیلم «سوینی تاد» افزود: از اینكه در یك زمان و یك مكان با فررتی و دانته حضور دارم واقعا خوشحال و مفتخرم.
● «ایوا اورنی» تهیه‌كنندگان فیلم «تاكسی به سمتی تاریك»، برنده جایزه بهترین مستند بلند سینمایی،
«اورنی» ضمن تشكر از زحمات «گیبنی»، كارگردان و تهیه‌كننده این فیلم گفت: گیبنی در این پروژه سرسختی و پشتكار خارق‌العاده‌ای از خود نشان داد.
● «رابرت السویت»، برنده جایزه فیلم اسكار بهترین فیلمبرداری برای فیلم «آنجا خونی ریخته خواهد شد»
«السویت» پس از تشكر از حضار و حضور برروی سن گفت: احساس فوق‌العاده‌ای دارم ولی این احساس احمقانه است چون نامزدهای این دوره از رقابت‌های اسكار خارق‌العاده‌اند، «راجر دیكنس» با هفت نامزدی نتوانسته هیچگاه برنده این رقابت‌ها شود، این مسئله تنها شانس است.
● «گلن هنسارد»، برنده جایزه بهترین ترانه غیراقتباسی برای ترانه «سقوط آهسته» در فیلم «یكبار»
این سراینده جوان از اینكه برنده چنین جایزه‌ای شده هیجانزده شده بود و می‌لرزید. او گفت: حقیقتا شوكه شدم، ما در رستوران نشسته بودم كه ناگهان دیدم این «ملیسا ایته‌ریج»، برنده سال گذشته این بخش از جوایز اسكار است، و من با هیجانزدگی تمام از او پرسیدم كه آیا می‌شود دستانی را كه جایزه اسكار را در خود داشته، بفشارم؟ و حالا من خود برنده این جایزه شده‌ام، حقیقتا لحظات گیج كننده‌ای بود.
● «استفان رازوویتسكای»، كارگردان فیلم «جاعلان»، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان
این كارگردان اتریشی درباره برنده شدن در این دوره از رقابت‌های اسكار ضمن ابراز خشنودی از اینكه كشور اتریش توانسته برای اولین بار برنده این جایزه شود، گفت: مرا ببخشید ولی باید بگویم اینكه در این رقابت‌ها نامزد شوی خیلی مهمتر از آن است كه نگران كسانی باشی كه در این رقابت‌ها نامزد نشده‌اند.
وی افزود: من نسبت به اینكه این جایزه بتواند به ما فیلمسازان اتریشی كمك كند بسیار امیدوارم با كسب این جایزه می‌توان بر سیاستمداران این كشور برای حمایت بیشتر از صنعت سینمایی اتریش فشار آورد.
● «رابر بویلی»، برنده جایزه اسكار افتخاری
این كارگردان ۹۸ ساله گفت: پیش از این زمانیكه من جوان بودم به نظر می‌رسید كه مردم بیشتر با هم همكاری می‌كند ولی آنچه كه امروز باعث تاسف من شده این است كه آنها امروز خیلی از هم جدا و متفرق شده‌اند.
وی افزود: امروزه همكاران من از تسهیلات دیجتیالی بسیار پیشرفته‌ای برخوردارند، من از استودیوهای قدیمی با سیستم‌های دستی می‌آیم، من نسبت به كامپیوتر مثل انسانی كر و كور می‌مانم ولی آنچه كه امروزه خیلی بهتر از گذشته است، نظم بیشتری است كه در كارها وجود دارد.
● «كریستفر رز»، برنده جایزه اسكار بهترین تدوین برای فیلم «اولتیماتوم بورن»
این تدوینگر آمریكایی كه برای دومین بار پیاپی برنده جایزه اسكار می‌شود، گفت: پدر من بهترین مشوق من در این عرصه بوده و من موفقیت خود را مدیون او هستم.
● «ماریون كوتیلارد»، برنده جایزه اسكار بهترین بازیگر زن نقش اول برای فیلم «زندگی با حس گل رز»
این بازیگر جوان فرانسوی زمانیكه نام خود را به عنوان برنده جایزه اسكار بهترین بازیگر زن نقش اول شنید، در حالیكه بسیار هیجانزده شده بود، برروی سن رفت و گفت: من احساس خیلی خوبی دارد، سرا پای وجودم را شادی و اشتیاق فرا گرفته، این موفقیت حقیقتا غیر منتظره بود، این یك موقعیت سوررئال است من عاشق این لحظه‌ام.
وی سپس با اشاره با اسامی «مریل استریپ»، «دنیل دی لوییس»، «كیت بلانشت»، «تونی كولته» و «پیتر سلرس» به عنوان بازیگران الهام بخش خود افزود: زمانیكه كودكی بیش نبودم همیشه آرزو داشتم كه با «پیتر سالرس» ازدواج كنم!
● «تیلدا سوینتون» برنده جایزه اسكار بهترین بازیگر نقش مكمل زن برای فیلم «مایكل كلیتون»
این بازیگر انگلیسی گفت: لحظات سختی را پشت سر گذاشتم هر لحظه را درحالی تصور می‌كردم كه نام یكی دیگر از نامزدها خوانده می‌شود و آنها روی سن می‌روند، ولی ناگهان با كمال تعجب نام خودم را شنیدم .
وی افزود: من هنوز هم تحت تاثیر آن لحظاتم؛ و نمی‌‌توانم هیچ نظری بدهم.
«سوینتون» درباره اعتصاب اخیر فیلمنامه ‌نویسان آمریكایی گفت: من نگران بودم كه نكند این مراسم باعث یك اعتصاب پرتنش شود، اعتصاب همان چیزی است كه زمانیكه ما اوضاع بر وفق مرادمان نیست بدان متوسل می‌شویم؛ اگرچه احتمال وقوع چنین اعتصاب‌هایی خیلی دور از ذهن است ولی همیشه امكان دارد كه به وقوع بپیوندد، من كه از اینكه یك اروپائیم بسیار خرسندم چون در سرزمینی دیگر (غیر از آمریكا) كار می‌كنم.
● «برد برد»، كارگردان انیمیشن «راتاتویل»، برنده جایزه اسكار بهترین انیمیشن بلند سینمایی
این كارگردان موفق آمریكایی در عرصه انیمیشن گفت: شیرینی این موفقیت كمتر از شیرینی موفقیتم برای انیمیشن «باورنكردنی‌ها» نبود.
وی افزود: باز هم برای رقابت‌ها باز خواهم گشت، چون امیدوارم كه انیمیشن‌های بیشتری بسازم.
هشتادمین مراسم اسكار دوشنبه صبح در سالن كداك هالیوود لس‌آنجلس برگزار شد