منبع : دارینوس

-

تازه ترین فیلم مجموعه «بتمن» به نام «شوالیه تاریكی» در هفته نخست اكران بر فیلم «هلبوی :۲ ارتش طلایی» غلبه كرده و صدرنشین جدول پرفروش های هفته گذشته شده است. «شوالیه تاریكی» در حالی در صدر جدول جای گرفته كه.............

-

برای مطالعه کل مطلب به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

-

تازه ترین فیلم مجموعه «بتمن» به نام «شوالیه تاریكی» در هفته نخست اكران بر فیلم «هلبوی :۲ ارتش طلایی» غلبه كرده و صدرنشین جدول پرفروش های هفته گذشته شده است. «شوالیه تاریكی» در حالی در صدر جدول جای گرفته كه با فیلم های تازه اكران شده موزیكال «مامامیا!»و انیمیشنی «شامپانزه های فضایی» رقابت كرده است. فیلم ماجراجویانه «شوالیه تاریكی» كه در نخستین هفته نمایش با فروش ۱۵۵ میلیون دلاری مواجه شده، ركورد پارسال «مرد عنكبوتی ۳» را شكسته است. بخشی از محبوبیت این فیلم به دلیل حضور هیث لجر بازیگر فقید استرالیایی است كه نقش ترسناك ترین جوكر تاریخ سینما را ایفا می كند. كریستین بیل در فیلم «شوالیه تاریكی» بار دیگر نقش بتمن، مبارز نقابدار و نگهبان خود گمارن قانون ظاهر شده كه مسیر یك تراژدی شخصی است. بتمن به كمك ستوان جیم گوردون و دادستان هاروی دنت می كوشد یك سارق معروف به جوكررا دستگیر نماید.
این فیلم اكشن به كارگردانی كریستوفر نولان است و آرون اكهارت، مگی گایلنهال، مایكل كین، گری اولد من و مورگان فریمن دیگر نقش آفرینان «شوالیه تاریكی» هستند. اما فیلم «مامامیا!» نیز كه هفته نخست نمایش را پشت سر گذاشته، تنها فروش ۲۷ میلیون دلاری داشته و به رتبه دوم جدول اكتفا كرده است. این فیلم كه برمبنای یك موزیكال بریتانیایی به همین نام شناخته شده، داستان دختری جوان را روایت می كند كه قرار است ازدواج كند و تصمیم می گیرد پدر خود كه هیچ وقت او را ندیده پیدا كند.
فیلیدا لوید با بازیگرانی از جمله مریل استریپ، پیرس برازنان، آماندا سیفراید، كولین فرس و استلان اسكارسگارد كارگردانی كرده است. همچنین درام اكشن «هنكاك» به كارگردانی پیتر برگ در سومین هفته اكران، مجموعاً فروش ۱۹۱ میلیون دلاری به دست آورده و سومین فیلم جدول است. «هنكاك» شرح حال یك ابرقهرمان است كه محبوبیت خود را در میان مردم از دست داده و می كوشد آن را دوباره بازیابد. ویل اسمیت، جیسون بیتمن، ادی مارسان و چارلایز ترون تعدادی از بازیگران این فیلم به شمار می روند. در چهارمین ردیف جدول نیز درام ماجراجویانه «سفر به مركز زمین» قرار گرفته است.
این فیلم داستان محققی را به نمایش می گذارد كه برای پی بردن به آنچه برای برادرش اتفاق افتاده به سفری شگفت انگیز در مركز زمین می رود. اریك برویگ این فیلم را جلوی دوربین برده و برندان فریزر، جش هاپرسان و آنیتا بریم در آن به ایفای نقش می پردازند. فیلم «سفر به مركز زمین» كه دومین هفته نمایش را سپری كرده، مجموعاً فروش ۴۳ میلیون دلاری داشته است.