ماجرای لپ تاپ صد دلاری و طرح یک لپ تاپ برای هر کودک را به یاد دارید؟ طرحی که توسط یک استاد دانشگاه MIT به نام «نیکولاس نگروفونت» به راه افتاد و منجر به ساخت و اهدای لپ تاپ های ارزان قیمت به تعداد زیادی کودک در برخی کشورهای فقیر شد.  
 
حالا این استاد دانشگاه تصمیم گرفته که نسخه جدیدی از تکنولوژی را به کاربران هدیه کند. این بار یک تبلت که دیدن آن هر کسی را به داشتنش تحریک می کند. طرح جدید که دیشب معرفی شد XO-3 نام دارد و تقریبا تمام رویاهای کاربران را در مورد یک تبلت به حقیقت تبدیل می کند.  
 
بدنه باریک ( باریک تر از آیفون )، مولتی تاچ و امکان تقسیم صفحه نمایش به چند بخش مجزا برای انجام چند کار موازی جزو امکانات نام برده شده برای این طرح هستند. صفحه نمایش آن ۸.۵ در ۱۱ اینچ است، یک حلقه کوچک در بالای آن قرار گرفته است، پردازشگر آن احتمالا 800MHz است و یک دوربین هم در پشت آن قرار خواهد گرفت.  
 
اگر در مورد قیمت بگویم احتمالا باور نمی کنید اما پروفسور نگروفونت قصد دارد که این تبلت را در سال ۲۰۱۲ با قیمت ۷۵ دلار ارایه کند! البته در این مورد نمی توان اطمینان داشت. چرا که لپ تاپ های صد دلاری هم در پایان حدود ۲۰۰ دلار از آب در آمدند. بنابراین زیاد در مورد قیمت امیدوار نباشید.